Формат, разпределения на отборите и график на The Chongqing Major 2019
Dota 2

Формат, разпределения на отборите и график на The Chongqing Major 2019

StarLadder и ImbaTV разкриха пълните детайли околко деветдневния турнир, част от DPC сезон 2018-2019.

The Chongqing Major 2019 е вторият Major турнир по Dota 2 за Dota Pro Circuit сезон 2018-2019, който включва награден фонд от 1 милион долара и 15 000 DPC точки, които ще бъдат разпределени измежду 16-те участващи отбора.

Шестнайсетте отбора, които ще вземат участие в този турнир, бяха разпределени в четири групи и ще играят във формат GSL с двойна елиминация, за да се определи позиционирането на отборите в плейофната фаза.

Това означава, че няма да има отпадащи отбори след приключването на груповата фаза - всички продължават към плейофите. Най-добрите два отбора от всяка група ще отидат в горната част на схемата, а най-зле представилите се два - в долната част на схемата.

Груповата фаза ще се проведе на 19 и 20 януари, като по график е планирано групи A и B да се изиграят в първия ден, а групи C и D - във втория.


Ето и списък с разпределението на отборите в четирите групи на турнира:

Групова фаза

Група A

  1. Virtus.pro
  2. TNC Predator
  3. Chaos Esports Club (съставът на paiN Gaming)
  4. EHOME

Група B

  1. Team Secret
  2. PSG.LGD Gaming
  3. Forward Gaming
  4. Thunder Predator

Група C

  1. Team Liquid
  2. The Pango (познати като NoPangolier)
  3. Vici Gaming
  4. J.storm

Група D

  1. Evil Geniuses
  2. Team Aster
  3. Fnatic
  4. Alliance

Всички мачове в групите са в Bo3 формат, а стигайки до плейофите, отборите в първи рунд в долната част на схемата ще играят Bo1, докато всичко останало ще бъде отново Bo3, с изключение на гранд финалите, които ще бъдат Bo5.


Ето и график на мачовете с часове за България:

19-ти януари

Група A

04:00 часа - Virtus.pro срещу EHOME
04:00 часа - Chaos Esports Club срещу TNC Predator

07:30 часа - победителите от предходните два мача
07:30 часа - загубилите в предходните два мача

11:00 часа - решителен мач

Група B

04:00 часа - Team Secret срещу Thunder Predator
04:00 часа - PSG.LGD срещу Forward Gaming

07:30 часа - победителите от предходните два мача
07:30 часа - загубилите в предходните два мача

11:00 часа - решителен мач

20-ти януари

Група C

04:00 часа - Team Liquid срещу The Pango
04:00 часа - Vici Gaming срещу J.Storm

07:30 часа - победителите от предходните два мача
07:30 часа - загубилите в предходните два мача

11:00 часа - решителен мач

Група D

04:00 часа - Evil Geniuses срещу Team Aster
04:00 часа - Alliance срещу Fnatic

07:30 часа - победителите от предходните два мача
07:30 часа - загубилите в предходните два мача

11:00 часа - решителен мач


Няма да има почивни дни между груповата фаза и плейофите, така че първата елиминация на отбори ще видим още на 21-ви януари с първия мач, започващ в 18:00 часа българско време.

Всички мачове ще могат да бъдат наблюдавани от официалните стриймове на StarLadder в Twitch:

twitch.tv/dotastarladder_en
twitch.tv/dotastarladder_en2
twitch.tv/dotastarladder_en3
twitch.tv/dotastarladder_en4

 

Източник: StarLadder

Свързани страници

Виж всички

Няма коментари

Напиши коментар