Българинът Иван
Еспорт

Българинът Иван "night_watch" Чуров е на полуфинал на eCL

Българинът победи американеца Аlan Аvi на четвъртфинала.

Вече сме в седмицата на футбола. И не само на финала на Шампионска лига утре, но и на еChampions League. Турнирът на EA SPORTS и UEFA се провежда за първи път тази година. Наградният фонд на турнира е 280,000 долара. Електронните атлети, които стигнаха до финалите, минаха през трудни групи.

Горди сме, че между най-добрите електронни спортисти, които се класираха за четвъртфиналите в Мадрид, е и българина Иван "night_watch" Чуров или DrNightWatch. Той е считан и за един от фаворитите в турнира.

След победа над американеца Аlan Аvi днес, Чуров стана първият класирал се за полуфинала. Преди срещата, коментаторите споделиха, че и двамата играчи са били доста притеснени.

Първата игра започна без голове в първото полувреме. Българинът стартира добре и влезе бързо в играта, спаси и дузпа, но първият гол беше за Аvi. С помощта на Кристиано Роналдо резултатът стана 1:1 минути след това. Така и завърши първата игра.

Втората игра също беше равностойна, като Аlan Аvi отново откри резултата, но българинът изравни.

След грешка на българина през второто полувреме, той допусна гол, но отново успя да се върне в играта, след което в допълнителното време да затвори мача.

Можете да гледате на живо срещите днес в Twitch, както и в Youtube. В момента се играят останалите четвъртфинали, а над 30 хиляди човека гледат срещите само в Twitch. Полуфиналът е от 19:00ч. днес.

Друго интересно нещо, което можете да гледате, е видеото отдолу, което показва как отборите стигнаха до тук.

Желаем успех на DrNightWatch и се надяваме да го видим на финал!