Какво се случи на The Game Awards 2018
Култура

Какво се случи на The Game Awards 2018

Какво представлява събитието и кои са игрите отличени през 2018г. 

The Game Awards e eжегодно събитие, на което не само се раздават награди, но и се разкриват различни интересни подробности, около бъдещето на любимите ни игри. Събитието се провежда за първи път през 2014г., като домакин е медия предприемачът Geoff Keighley. От тогава до сега, The Game Awards се превръща в място, което събира геймъри, разработчици и известни личности, за да насърчава глобалната и развиваща се гейминг индустрия. 


Какво се случи на The Game Awards тази година?

На церемонията тази година, която се проведе вчера в Лос Анджелис бяха раздадени повече от 20 награди. Част от номинираните игри бяха от най-висок ААА клас, като God of War и Red Dead Redemption 2, а други, бяха инди игри, като Celeste and Return of и Obra Dinn

The Game Awards остави място и за електронните спортове, като даде награди за най-добра игра, най-добър отбор и най добър играч в няколко различни категории. Ето и номинираните и победителите в някои от най-важните категории. 


Game of the Year (Игра на годината):

  • Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
  • Celeste (Matt Makes Games)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Monster Hunter: World (Capcom)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Победител: God of War (Sony Santa Monica / SIE)


Best Ongoing Game (Най-добра "ongoing" игра):

  • Destiny 2 (Bungie / Activision)
  • Fortnite (Epic Games)
  • No Man’s Sky (Hello Games)
  • Overwatch (Blizzard)
  • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal / Ubisoft)

Победител: Fortnite (Epic Games)


Best Game Direction (Най-добра режисура):

  • A Way Out (Hazelight Studios / EA)
  • Detroit: Become Human (Quantic Dream / SIE)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Победител: God of War (Sony Santa Monica / SIE)


Best Narrative (Най-добра история):

  • Detroit: Become Human (Quantic Dream / SIE)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Life is Strange 2: Episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

 Победител: Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)


Best Audio Design (Най-добър аудио дизайн):

  • Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch Studios / Activision)
  • Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Победител: Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)


Best Independent Game (Най-добра независима игра): 

  • Celeste (Matt Makes Games)
  • Dead Cells (Motion Twin)
  • Into the Breach (Subset Games)
  • Return of the Obra Dinn (3909 LLC)
  • The Messenger (Sabotage Studio)

Победител: Celeste (Matt Makes Games)


Best Mobile (Най-добра мобилна игра): 

  • Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
  • Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
  • Fortnite (Epic Games)
  • PUBG Mobile (Lightspeed & Quantum / Tencent Games)
  • Reigns: Game of Thrones (Nerial / Developer Digital)

 Победител: Florence (Mountains / Annapurna Interactive)


Best VR/AR Game (Най-добра VR/AR игра): 

  • Astro Bot Rescue Mission (SIE Japan Studio / SIE)
  • Beat Saber (Beat Games)
  • Firewall Zero Hour (First Contact Entertainment / SIE)
  • Moss (Polyarc Games)
  • Tetris Effect (Resonair / Enhance, Inc)

 Победител: Astro Bot Rescue Mission (SIE Japan Studio / SIE)


Best Action Game (Най-добра екшън игра): 

  • Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
  • Dead Cells (Motion Twin)
  • Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)
  • Far Cry 5 (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • Mega Man 11 (Capcom)

Победител: Dead Cells (Motion Twin) 


Best Action/Adventure Game (Най-добра екшън/приключенска игра):

  • Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Shadow of the Tomb Raider (Eidos Montreal / Crystal Dynamics / Square Enix)

Победител: God of War (Sony Santa Monica / SIE)


Best Sports/Racing (Най-добра спортна/състезателна игра): 

  • FIFA 19 (EA Vancouver / EA Sports)
  • Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
  • Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
  • NBA 2K19 (Visual Concepts / 2K Sports)
  • Pro Evolution Soccer 2019 (PES Productions / Konami)

Победител: Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios) 


Best Multiplayer Game (Най-добър мултиплеър): 

  • Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
  • Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)
  • Fortnite (Epic Games)
  • Monster Hunter: World (Capcom)
  • Sea of Thieves (Rare / Microsoft Studios)

Победител: Fortnite (Epic Games)  


Best Strategy Game (Най-добра стратегия): 

  • Battletech (Harebrained Schemes / Paradox Interactive)
  • Frostpunk (11 bit studios)
  • Into the Breach (Subset Games)
  • The Banner Saga 3 (Stoic Studio / Versus Evil)
  • Valkyria Chronicles 4 (Sega CS3 / Sega)

Победител: Into the Breach (Subset Games)


Best Esports Game (Най-добра еспорт игра): 

  • Counter-Strike: Global Offensive
  • Dota 2
  • Fortnite
  • League of Legends
  • Overwatch

Победител: Overwatch


Best Esports Player (Най-добър електронен спортист): 

  • Dominique “SonicFox” McLean (Echo Fox)
  • Hajime “Tokido” Taniguchi
  • Jian “Uzi” Zi-Hao (Royal Never Give Up)
  • Oleksandr “s1mple” Kostyliev (Natus Vincere)
  • Sung-hyeon “JJoNak” Bang (New York Excelsior)

Победител: Dominique “SonicFox” McLean (Echo Fox) 


Best Esport Moment (Най-добър еспорт момент):

  • C9 Comeback Win In Triple OT vs FAZE (ELEAGUE)
  • KT vs IG Base Race (LOL Worlds)
  • G2 Beating RNG (LOL Worlds)
  • OG’s Massive Upset of LGD (DOTA 2 Finals)
  • SonicFox Side Switch Against Go1 in DBZ (EVO)

Победител: C9 Comeback Win In Triple OT vs FAZE (ELEAGUE) 


Best Esport Host (Най-добър еспорт водещ)

  • Alex “Goldenboy” Mendez
  • Alex “Machine” Richardson
  • Anders Blume
  • Eefje “Sjokz” Depoortere
  • Paul “RedEye” Chaloner

Победител: Eefje “Sjokz” Depoortere


 Best Esport Coach (Най-добър еспорт треньор):

  • Bok “Reapered” Han-gyu (Cloud9)
  • Cristian “ppasarel” Bănăseanu (OG)
  • Danny “zonic” Sørensen (Astralis)
  • Dylan Falco (Fnatic)
  • Jakob “YamatoCannon” Mebdi (Team Vitality)
  • Janko “YNk” Paunovic (MiBR)

Победител: Bok “Reapered” Han-gyu (Cloud9)  


Best Student Game (Най-добра студентска игра):

  • Combat 2018 (Inland Norway University of Applied Sciences – Norway)
  • Dash Quasar (UC Santa Cruz)
  • JERA (Digipen Bilbao, Spain)
  • LIFF (ISTART Digital – France)
  • RE: Charge (MIT)

Победител: Combat 2018 (Inland Norway University of Applied Sciences – Norway)


 Best Family Game (Най-добра семейна игра):

  • Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
  • Nintendo Labo (Nintendo EPD / Nintendo)
  • Overcooked 2 (Ghost Town Games / Team 17)
  • Starlink: Battle for Atlas (Ubisoft Toronto / Ubisoft)
  • Super Mario Party (NDCube / Nintendo)

Победител: Winner: Overcooked 2 (Ghost Town Games / Team 17)


Best Esports Team (Най-добър еспорт отбор): 

  • Astralis (CSGO)
  • Cloud9 (LOL)
  • Fnatic (LOL)
  • London Spitfire (Overwatch)
  • OG (Dota 2)

Победител: Cloud9 (LOL) 


Best Esports Event (Най-добро еспорт събитие):

  • ELEAGUE Major: Boston 2018
  • Evo 2018
  • League of Legends World Championship
  • Overwatch League Grand Finals
  • The International 2018

Победител: League of Legends World Championship​


Content Creator of the Year (Създател на съдържание на годината):

  • Dr. Lupo
  • Myth
  • Ninja
  • Pokimane
  • Willyrex

Победител: Ninja


Нашият коментар:

Тук трябва да отбележим, че от HaveFun TV сме крайно несъгласни с някои от отличията, особено когато става дума за електронни спортове. Започвайки с най-добър играч на годината, смятаме, че е срамота като номинация да не участва  Joona "Serral" Sotala, който поставя абсолютен рекорд в StarCraft средите катo първият foreigner (не-кореец), който да спечели World Championship Series (WCS) - най-престижният StarCraft турнир. 

Що се отнася до най-добра еспорт игра - победата на Overwatch над CS:GO, Dota 2, Fortnite и LoL повдига много въпроси, особено предвид, че наградите се водят от ESPN, които... излъчват Overwatch. Хм. 

 Cloud9 /League of Legends/ взе наградата за най-добър отбор, което също е малко странно. Да, момчетата имаха немалко успехи, но ако съпоставим всичките отбори за 2018 година -  Astralis са отборът, който безспорно доминира CS:GO средите. 

А говорейки за най-добър треньор, да не изберат Danny “zonic” Sørensen (Astralis), е отново... крайно противоречиво, тъй като той допринесе изключително много за развитието на отбора и смеем да кажем, че  Astralis са най-дисциплинираният отбор, особено що се отнася до CS:GO. 


Накратко, това бяха нашите 2 цента за наградите. Интересно ни е да разберем дали вие сте съгласни с тези номинации и победители? Споделете с нас в коментарите!

 

Източници: thegameawards, Polygon

Свързани страници

Виж всички
Fortnite
Fortnite Season 7: Зимата дойде
Artifact
TakeTV с турнир по Artifact
PC
Need for Speed: Most Wanted - второто ревю
Музика
Какво слушат хората?
Мобилни
За цената на предстоящите 5G телефони
  • myth
    myth
    Както обикновенно спрях да чета на "Най-добра esport игра - Overwatch"
показване на 1 от 1 Коментар